سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طبیعت و دیدنی های گرجستان

1.پارک میرکل/ MIRACLE PARK

یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری تور گرجستان در باتومی پارک میرکل است که در مرکز شهر باتومی قرار دارد. در اوقات تعطیلات خود می توانید به این پارک زیبا سری بزنید و ساعاتی را در آن قدم بزنید و به خوشی بگذرانید. ساختمان های مدرن با معماری نوین هم در اطراف پارک به چشم می خورد که اغلب اوقات این پارک میزبان کنسرت ها و فستیوال های مختلف است.

طبیعت و دیدنی های گرجستان

2. پارک 6 می باتومی/ MAY PARK 6

این پارک یکی از نقاط اصلی در باتومی است که تنها آکواریوم و دلفیناروم شهر در آن قرار دارد، پارک 6 می توسط یک شخص فرانسوی ساخته شد و زمانیکه در سال 1888  الکساندر سوم امپراتور روسی زملن بازدید از این پارک چند درخت در آن کاشت پارک را به اسم او الکساندر نام گذاری کردند. البته امروزه اسم پارک 6 می می باشد. در وسط پارک 6 می نیز دریاچه زیبای نوریگلی  نیز قرار دارد.

طبیعت و دیدنی های گرجستان

3. باغ گیاه شناسی باتومی / Batumi Botanical Gardens

این باغ که در 9 کیلومتری شمال شهر قرار دارد انبوهی از سرسبزی و زیبایی را به شما ارائه می دهد. این پارک با 43000 هزار گونه گیاهی سعی شده شبیه سازی با پوشش گیاهی مناطقی چون قفقاز، شرق آسیا، نیوزیلند جنوبی، آمریکا، هیمالیا و مکزیک باشد. در مجموع از 18 بخش متفاوت تشکیل شده که از جذاب ترین بخش های آن می توان باغ ارکیده، باغ شکوفه، باغ صخره ای، باغ مگنولیا، تپه نرگس، موزه بنسای، باغ و استخر ژاپنی، گیاهان گرمسیری، گیاهان معتدله و مجموعه نیلوفر آبی را نام برد. 

طبیعت و دیدنی های گرجستان

4. بلوار باتومی / Batumi Boulevard

این بلوار که در سال 1881 ساخته شد بنا بود که باغی بزرگ در کنار ساحل قدیمی شهر باشد. این پارک حدود 7 کیلومتر وسعت دارد که به دو بخش قدیم و جدید تقسیم می شود.  پارک اصلی و زیبای بلوار هنوز هم پا برجاست به علاوه آن که مجسمه ها، نیمکت ها و آبنماهای جدید به بلوار باتومی اضافه شده اند. در تابستان می توانید به پیاده روی و دوچرخه سواری در پارک بپردازید و از کافه ها و رستوران های محیط لذت ببرید.

طبیعت و دیدنی های گرجستان

برای سفر به این شهر زیبا و گذراندن تعطیلاتی رویایی با ما در لست تورز همراه باشید و از تورهای گرجستان دیدن کنید.

 

در سایت لست تورز بهترین قیمت تور لحظه آخری را براحتی می توانید انتخاب کنید.